KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13557098
nr 1355 7098
Molly Lindell
(1906-1992), Sverige
Etsning, "Gamla Stan". Signerad, numrerad 18/50, daterad -60. Motivet: 15x20 cm
Molly Lindell, svensk bildkonstnär född 1906, död 1992.
måndag 19 oktober 2020
kl 19:31:04
19 okt